• slide-1.jpg
  • slide-2.jpg
  • slide-3.jpg

Ви стали володарем квартири або будинку з паркетними підлогами? Вітаємо, прекрасне придбання; така підлога не тільки дуже красива, але і тепла, приємний для босих ніг і нескладний при прибиранні; але, як і будь-яка частина вашого будинку, паркет вимагає ретельного і регулярного догляду. Тут є свої тонкощі і хитрощі. Догляд за паркетом покритим лаком явно буде відрізнятися від паркету «під маслом» і краще знати такі тонкощі, щоб ваш паркет служив набагато більше і виглядав дійсно розкішно. ми розповімо про деякі обов'язкові процедури для догляду за Вашим паркетом.
Правильний догляд за паркетом покритим лаком

Це найвідоміший вид паркету, він гарний і не вимагає специфічної прибирання, просто волога ганчірка і трохи зусиль. Однак, стежте за тим, щоб на підлогу не була пролита вода. Звичайно, це натуральний матеріал, але він швидко вздуется і потім буде потрібно тривала сушка і, можливо, нове шліфування і лакування. Догляд за паркетними і дерев'яними підлогами повинен бути системним. Якщо ви вже взялися за красу своєї підлоги, то постарайтеся не допускати скупчення бруду і пилу на паркеті. Це необхідно для того, щоб бруд не вбирався в дерево, і паркет не потемнів шматками. Також догляд за паркетом покритим лаком полягає у своєчасній циклювання і повторному покритті лаком, робити це слід не рідше, ніж раз в 5 років. Після лакування очищати паркет можна тільки пилососом протягом пару тижнів

Художній паркет дозволяє виявити всю красу натуральної деревини, поєднуючи візерунок деревних волокон із загальним малюнком, розробленим проектувальником і затвердженим замовником. А сучасні точні технології гарантують точність відтворення малюнка і довгий термін служби навіть самого складного паркету. У будь-якому стилі Як правило, художній паркет створюють з декількох видів деревини, що складається в певний малюнок - від геометричних і абстрактних орнаментів до повноцінних графічних полотен. Це дозволяє використовувати його в інтер'єрах, оформлених в самих різних стилях. Уже знаєте, якими будуть ваші кімнати? Тоді пора подумати про підлогу. Класицизм. Цьому стилю відповідають прямі лінії в візерунку паркету, сувора симетричність всіх фігур відносно один одного і щодо центральних ліній площі підлоги. Малюнок вибирається досить простий, повторюваний в рамках орнаменту. Для розеток використовуються камеї, симетричні листяні мотиви, античні і єгипетські сюжети. Переважно застосовується деревина ясена або клена, вживається рожеве або чорне де Арт-паркет - загальний тон вибирається відповідно до кольору стін. Ар-деко. Спокійні інтер'єри цього стилю прекрасно доповнюються плашками, повністю зберігають природний малюнок деревини. Тут рідко зустрічається фарба, а для більш глибоких тонів використовують цінні породи дерева, що мають білий, чорний, синьо-фіолетового відтінку. Орнамент має переважно етнічні мотиви. Модерн. Плавні «природні» лінії, квіткові мотиви, насичені тони і гранично чуйне поєднання функціонального і естетичного визначають вигляд цього стилю. Найпоширеніший матеріал - амарантового дерева, що дозволяє дати глибокий фіолетовий тон. Поширені інкрустації з каменів і металів. Це - основні стилі, природно мають на увазі використання арт-паркету. Однак при бажанні і при наявності досвідченого дизайнера ви можете обіграти подібну підлогу в будь-яких інших стилях, включаючи рустикальний, орієнтальний, арабська і навіть хай-тек.


Паркетна дошка - досить популярний сьогодні вид натурального підлогового покриття, який поєднує в собі розкіш паркету і зручність монтажу ламінату, причому вона вже після укладання готова до експлуатації, так як з заводу йде відшліфована і покрита лаком або маслом. Як і штучний паркет, паркетна дошка може бути піддана шліфуванню від трьох до семи разів залежно від товщини верхнього декоративного шару і покрита маслом або лаком вона буде виглядати як нова. Підлога з паркетної дошки теплий і приємний на дотик, він екологічно чистий. Така підлога підійде як для вітальні або передпокою, так і для спальні або дитячої кімнати.

ми хочемо розповісти про  питання, яке часто встає після свят (і не тільки) а саме - як видалити з паркету плями різного походження. Будь-яка пляма потребує особливого підходу, в залежності від його віку і характеру. Особливо це важливо для плям на поверхні паркету, адже дерево - матеріал досить ніжний, і сам по собі вимагає акуратного до себе ставлення. Нижче ми розглянемо найбільш поширені неприємності, що чекають господарів дерев'яних підлог, а так само методи боротьби з їх наслідками.                                                                                                                                                                                                                                                                                           фарба
Один з найбільш «популярних» типів плям, який може з'явитися вже в процесі обробки приміщення зі свіжим паркетом. Досить легко видаляється спиртовим розчином з процентним відношенням спирту до води 1: 3.
Жир, чорнило, фруктові соки
Ці здавалося б абсолютно різні типи плям можна видалити з поверхні паркету за допомогою теплої води з додаванням звичайного миючого засобу, або навіть прального порошку. Однак перестаратися з цими хімічними засобами не варто - потрібно використовувати строго необхідну кількість активних засобів, інакше це може привести до появи додаткових неприємних плям.
                                                                                                                                                                                                                                                                        Віск, жувальна гумка, смоли
Для видалення цих речовин слід попередньо їх заморозити за допомогою звичайного льоду. Після цього залишки забруднювачів можна легко розколоти і видалити руками або щіткою. На додачу до всього можна пройтися по місцях події миючим розчином
Губна помада, крейда, фломастери
Сліди цих у всіх сенсах барвників видаляються спиртовим розчином з відсотковим вмістом активної речовини 1: 1. Речовина це досить їдка, тому використовувати його потрібно тільки в рукавичках і  спеціальною губкою.
                                                                                                                                                                                                                                                                            Кров і сеча
Сліди біологічних рідин можна видаляти по-різному. Найчастіше вистачає і звичайної води, а іноді слід використовувати і додаткові миючі засоби. В особливо запущених випадках слід додати у воду трохи аміаку.
                                                                                                                                                                                                                                                                       Лак для нігтів
Один з найбільш рідкісних, але в той же час неприємних типів плям на дерев'яному паркеті. Так просто видалити його не вийде. Потрібно попередньо «замочити» пляма в ацетоні, а потім вже через деякий час - акуратно відмивати його насиченим спиртовим розчином, намагаючись при цьому не пошкодити поверхню дерева.

Слід так само відзначити, що кожен епізод косметичного ремонту паркетної підлоги неминуче тягне за собою необхідність покриття пошкодженого місця свіжим шаром декоративного покриття - лаку, мастики, або просто воску. Тільки так можна зберегти загальну цілісність і гідний зовнішній вигляд благородного підлогового покриття.

Автор: Юрій Шлапак, майстер з паркетних робіт

Укладання модульного паркету необхідно проводити на паркетний клей. Під кутом 45 прикладають 1 елемент модульного паркету так щоб він уже перебував у остаточній позиції, потім опускають весь елемент на підставу і притискають його. Якщо необхідно в торець модульного паркету можуть бути вбиті паркетні цвяхи або шпильки.
При укладанні паркету залишають відстань між стінами і паркетом 8-15 мм. Проміжок між модульним паркетом і стіною заповнюють силіконом. Це вбереже паркет від попадання води з торця в разі затоплення.
Після укладання паркету слід його відшліфувати. Шліфування починають з грубого зерна. Після первинного шліфування (циклювання) шпаклюють щілини, якщо вони є, потім знову шліфують.
Покривають модульний паркет лаком або маслом. Необхідний як мінімум один шар лаку грунтовки і 3-4 шари паркетного лаку. Після покриття паркету грунт лаком, його шліфують, щоб збити ворс.

Дотримання технологій , чистота і порядок гарантовані.